Ťuťu, ňuňu...

Ťuťu, ňuňu...

Svádím vnitřní boj..dennodenně..

"My máme zase mokrou plínku", nebo "Ty máš zase mokrou plínku"?

"No ty jsi krásné mimino", nebo "Tondo, dneska ti to fakt sekne"?

"Ahoj zlato, dneska zase nekakal", nebo "Ahoj zlato, tak jak bylo dneska v práci"?

Je to zákeřné, tenhle rodičovský stav. Bráníte se zuby nehty a stejně Vás to dřív, nebo později, více či méně semele.

Dneska tedy o toleranci bezdětných k prvorodičům a naopak :)

Patříte-li do skupiny č. 1, tedy těch se spoustou volného času, užívajících si noci rušené maximálně svým vlastním chrápáním, tak vězte, že:

- Nezapomeňte, že i my jsme patřili mezi vás!

- To, že nemůžeme dneska, zítra a asi ani příští dva týdny na pivo neznamená, že nebudeme moci příští rok

- Jakákoli (a ne jen ta první) zdravotní komplikace našeho přírůstku, rovná se panické hrůze a strachu, který bych pro   názornost přirovnala například k ......Přirovnání neexistuje

- Odpustě nám, že téměř každé téma hovoru nakonec skončí u toho, jak a kdy se potomek poprvé usmál, otočil, zažvatlal, atd. Přejde nás to...až se jednou všechno naučí ;)

- Když nadšeně vyprávíme o tom, jak je úžasné mít dítě, zkuste vždy projevit alespoň náznak zájmu. Je to pro nás důležité a nebudeme se pak cítit tolik trapně

- Uvědomte si prosím, že mít mimino není handicap. Potřebujeme na všechno jenom víc místa, času a nervů

A teď, i když je to pro mě jako pro čerstvého rodiče těžké, bych měla sebekriticky konstatovat pár skutečností i pro nás ostatní..:

- Nechtějte od svých bezdětných kamarádů názor na barvu a konzistenci stolice svého dítěte...Nemusím snad zdůvodňovat..

- Nenuťte ostatní, aby si vašeho potomka chovali, nebo se s ním jinak sbližovali..Vyhnete se tím přinejmenším hysterickému pláči (..toho potomka)

- Kočárek zabírá mnoho místa...v metru, tramvaji i autobuse. A všimla jsem si, že to většinu spoluobčanů obtěžuje..Pokustme se proto jezdit mimo špičku, třeba noční spoje nebývají tolik plné.

- Všichni víme, že čas je pro nás nedostatkovým artiklem, ale myslete na to, že pokud vyrážíme mezi lidi, je dobré alespoň zamaskovat kruhy pod očima, pod čepici schovat mastné vlasy a oblíct si jedno z mála nepoblinkaných triček. Poradil mi to nějaký pán v metru.

-To, že historie mého Google prohlížeče obsahuje hesla jako: Laktační liga, poruchy spánku kojenců, kysele zapáchající stolice, kdy zavádět příkrmy, separační úzkost u dětí, atd. znamená, že bych si vážně měla najít pár neutrálních témat, o kterých se můžu beze studu bavit s ostatním světem, když se do něj někdy dostanu.

Shrnuto a podtrženo, pochopíte až porodíte a my pochopíme až "vystřízlivíme" :)

Takže přeju všem dobrou noc, my si dáme pár desetiminutovek proložených několika hodinami pláče a budem se těšit na ráno, až se na nás to zvíře usměje a vše bude odpuštěno..:)