Závislost

Závislost

Mám ráda zmrzlinu. A alespoň toto děti zdědily po mě, takže jsme dneska navštívili zbrusu nový podnik Zmrzlinář ve Slezské, kousek od Náměstí Míru. 

Je to pobočka starší sestry v Tuchlovicích, kde je rodina Hrivňákových svou zmrzlinou vyhlášená už léta.

Děcka, já jsem byla v osmém nebi. Dala jsem si degustační kelímek, kde si můžete navolit 5 druhý menších kopečků na ochutnání, abyste věděli po čem sáhnout příště. No, stejně mi to nepomohlo..Maková (prostě mák se smetanou!), punčová (nekupujte dětem ;), pistáciová (ta mě dostala), meruňková (hebká konzistence meruněk v nejlepší formě!) a vlašský ořech..prostě jedna lepší, než druhá a třetí..Pak jsme ochutnali i čokoládovou (normálně 70% poctivá čokoláda v kornoutku) a jahodovou (och, ach! Jahoda v nejlepší formě) a pomelo (strašně skvělá nahořklá a svěží!) a nakonec...Nakonec nabídku dne...Vanilková zalitá trochou olivového oleje a sypaná vločkami soli..Prosím, musíte ochutnat!! Bylo to neotřelé, skvělé a ....prostě!!! 

Personál by zasloužil samostatný blog. Prostě se zakecáte a najednou Vám ujede poslední metro. A interiér..? Běžte se podívat, protože to moje vychvalování je už trapné.

Jo a kupte si tam čokoládu. Mají ji ve stojanu na pultě a já doporučuju tu 70% se solí. Je to česká výroba (Ajala chocolate) a pro ty nejkvalitnější kakaové boby si pan majitel z Brna osobně lítá do dalekých krajin. 

Za mě objev čtvrtletky a nejlepší zmrzlina v Praze (a ano, Puro Gelato i Angelato znám:)

Jděte!!